برترين جاذبه هاي گردشگري کيش کدامند؟

سوال شده 8 آبان 96 توسط ادمین
برای ثبت پاسخ ابتدا باید وارد سایت شوید ورود

1 پاسخ

پاسخ داده شده : 8 آبان 96
توسط

جزيره کيش يکي از بهترين شهرهاي توريستي ايران مي باشد که ساليانه چند هزار گردشگر خارجي و داخلي دارد. انتخاب تنها 5 تا از بهترين هاي اين جزيره ي رويايي قطعا کاريست دشوار، اما در اين بخش با توجه به استقبال گردشگران تور کيش مي خواهيم 5تا از بهترين جاذبه هاي گردشگري کيش را به شما عزيزان  معرفي کنيم.

1- کشتي يوناني:

 يکي از نمادين ترين ديدني هاي جزيره کيش ، کشتي يوناني است که سالانه گردشگران زيادي براي تماشاي اين کشتي زيبا به کيش مي آيند و ساعت ها طلوع و غروب خورشيد را در کنار اين کشتي غول پيکر تماشا مي کنند.  علت به گل نشستن اين کشتي نا معلوم و هنوز هم با گذشت ساليان سال مشخص نشده است اما خرافات زياد و حاشيه داري در مورد به گل نشستن اين کشتي مي باشد که يکي از آن ها گرفتن پول از شرکت بيمه مي باشد. موقعيت قرار گيري اين کشتي غول پيکربه گل نشسته در غرب ساحل جزيره کيش مي باشد که ساليان زيادي در اين جزيره جا خوش کرده است. براي کسب اطلاعات بيشتر در مورد کشتي يوناني کليک کنيد. 

2-درخت سبز:

به طور کلي درخت هاي انجير با رشد کردن شاخه هاي آن به سمت زمين پيش رفته که پس از مدتي همين شاخه ها تبديل به ريشه ي مضاعف شده و به تنه ي درخت پيوند مي خورد. اين پروسه تا جايي ادامه پيدا مي کند تا اين درخت انجير با چندين ريشه و ساقه ي در هم تنيده شده و تنومند شود. امروزه گردشگران تور کيش با گره زدن پارچه هاي رنگي به شاخ و برگ اين درخت، آن را تبديل به يک درخت استثنايي و بسيار جذاب کرده اند و بر اين باورند که با گره زدن يک تکه پارچه و آرزو کردن به مقصود خود مي رسند که با اين کار ارزش درخت سبز را هرچه بيشتر افزايش داده اند. 

3- شهر زيرزميني کاريز:

در زمان قديم کاريز به معناي قنات بوده که در عمق 18 متري از سطح زمين با مساحت تقريبي 10000 متر مربع در قسمت جنوبي جزيره واقع شده است. اين شهر زير زميني طي مدت اين سال ها به علت فرسايش تخريب شده که باستان شناسان زبردست ايراني تا حدودي از اين فرسايش جلوگيري کرده اند.  امروزه مسئولين جزيره کيش با ساخت غرفه هاي مختلف صنايع دستي و محلي اين شهر افسانه اي را به نمايش گذاشته اند. سقف مرجاني شهر زير زميني کاريز کيش به قطر هشت مترمربع که زماني بستر دريا بوده، پر از صدف ها و آبزياني است که امروزه به صورت فسيل در سقف مرجاني مجموعه تفريحي سياحتي شهر زيرزميني کيش قابل بازديد است. 

4- اسکله تفريحي کيش:

جزيره کيش با توجه به انواع و اقسام جاذبه هاي گردشگري و تفريحي يکي از قطب هاي اصلي جذب گردشگر ايران محسوب مي شود. محبوب ترين اين تفريحات مربوط به اسکله تفريحي کيش مي شود. اسکله تفريحي کيش با وجود انواع و اقسام ورزش هاي آبي اعم از: شنا کردن، جت اسکي، غواصي، ماهي گيري، جايروکوپتر، اسکوتر زير دريايي، بيگ بال، بادي مارينا، پاراسل و ... جزو مجهز ترين ساحل هاي کشور براي انجام اين نوع سرگرمي ها است. براي کسب اطلاعات بيشتر در مورد اسکله تفريحي کيش کليک کنيد.

5- شب هاي کيش:

شايد در شهر هاي ديگر ايران خيلي اهميت و زيبايي خاصي نداشته باشد ولي در سفر به کيش مي توانيد از تمامي ساعات شبانه روز حتي شب از تفريحات متنوع لذت ببريد. شب هاي کيش حتي در ماه هاي گرم سال هوايي خنک توام با نسيم دلنشين مي باشد که مي توانيد با خيال راحت در سطح جزيره قدم بزنيد و يا موتور يا دوچرخه کرايه کرده دور جزيره را رکاب بزنيد. اگر اهل پياده روي نيستيد مي توانيد در اسکله هاي مخصوص که در نزديکي سواحل کيش ساخته شده برويد تا از کافه و رستوران آن محدوده با يک نوشيدني خنک فوق العاده از خود پذيرايي کنيد. در شب هاي کيش کشتي هاي تفريحي زيادي براي سرو شام به همراه اجراي موسيقي زنده در سانس هاي مختلف از 8 شب تا 12 بامداد در سواحل زيباي کيش منتظر شما هستند که قطعا مي تواند لذت سفر شما را چند برابر کند.

 

برای ثبت دیدگاه ابتدا باید وارد سایت شوید ورود
خوش آمدید, این مجموعه.مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران است
 • تمامی دسته بندی ها
 • (26)
 • (26)
 • (25)
 • (26)
 • (26)
 • (26)
 • (26)
 • (55)
 • (12)
 • (26)
 • (19)
 • (26)