عجيب ترين جاذبه هاي گردشگري ايران

سوال شده 6 آبان 96 توسط ادمین
برای ثبت پاسخ ابتدا باید وارد سایت شوید ورود

2 پاسخ

پاسخ داده شده : 6 آبان 96
توسط

من هم مي خواستم به دو تا از جاذبه هاي گردشگري ايران که طي سفرهايي که داشتم اشاره کنم و با کاربرانتان به اشتراک بگذارم ، اگر که به دنبال جاذبه هاي شگفت انگيز و عجيب غريب هستيد پس به اين دو جا که معرفي مي کنم حتما سر بزنيد.

دره ارواح:

دره کول خرسان ملقب به دره ارواح واقع در 45کيلومتري دزفول قرار دارد. از جذاب ترين جاذبه هاي دره مي توان از همان ابتداي دهانه ي غاره اشاره کرد که با پوشش گياهي انبوه و سرسبزي مخفي شده است که علت اين سرسبزي وجود آب دائمي است که حتي از ديواره هاي اين غار مي چکد و صداي ترسناکي را با چک چک کردنش به وجود مي آورد. مسيرهاي پياده روي در دره ارواح متفاوت است گاه آن قدر تنگ و باريک مي شود که تنها يک نفر مي تواند عبور کند و گاهي به قدري عريض و بزرگ مي شود که اگر با نور و يا چراغ به آن جا نرويد قطعا گمراه خواهيد شد. انتهاي اين دره به به رودخانه دز منتهي مي شود که از آن جا به بعد با قايق مي توانيد به خشکي برسيد.

گل فشان:

در فاصله ي 85 کيلومتري از مرکز شهر چابهار کوه عجيب و غريب گل فشان قرار گرفته است که اطراف کوه را بيابان هاي زيبا و به رنگ اين کوه وجود دارد که نکته جالب اين جاست که به جاي آب، گل از دهانه ي آن به بيرون پرتاب مي شود که بخش زيادي از اين کوه را گل هاي جوشيده پر کرده است. در فاصله ي زماني بين 10 تا 20 دقيقه يک بار گل به بيرون پرتاب مي شود. گل فشان در واقع يک پديده ي شگفت انگيز طبيعي است که به وسيله ي آن گل هاي موجود در زمين را به صورت چشمه به بيرون مي کشد که برخي از آن ها صداي جالبي را مانند ترکيدن يک حباب بزرگ درست مي کنند. در سفر با تور چابهار حتما از گل فشان ديدن فرماييد. 

برای ثبت دیدگاه ابتدا باید وارد سایت شوید ورود
پاسخ داده شده : 6 آبان 96
توسط
در اين بخش مي خواهيم 3 تا از عجيب ترين جاذبه هاي گردشگري ايران را براي شما عزيزان معرفي کنيم. پس با با همراه باشيد تا از شناخت اين عجايب شگفت زده شويد. \n\nجنگلي که جيغ مي کشد:\n\nسربرج يک روستاي بسيار قديمي واقع در منطقه توريستي طرقبه در مشهد مقدس است که هنگامي که هوا گرگ و ميش مي شود ، در واقع رو به تاريکي و شب مي رود صداهاي نا شناخته و عجيب غريبي که شبيه به صداي هيچ حيواني نيست از دل جنگل بلند مي شود که اهالي اين روستا بر اين باورند که تجمع تعداد زيادي ملخ باعث مي شود تا همچين صداي نا آشنايي بوجود آيد وليکن که هنوز هم دليل مشخصي براي آن پيدا نکرده اند. \n\nباغ با ميوه هاي سنگي:\n\nباغ ميوه هاي سنگي يکي از جالب ترين جاذبه هاي شهر سيرجان است که به دست شخصي با نام درويش خان اسفنديار پور ساخته شده است. درويش خان اسفنديار پور مردي کر و لال بود که با خانواده ي خود با فاصله 40 کيلومتري از مرکز شهر سيرجان زندگي مي کردند. وي از طريق چوپاني و باغداري گذران زندگي مي کرد که پس از اصلاحات ارضي که در سال 1340 انجام گرفت زمين ها و ملک هايش را از دست داد و به نشانه ي اعتراض ديگر به باغ هايش رسيدگي نکرد تا اين که همه ي آن ها خشک شدند. پس از آن شروع کرد و به تمامي شاخه هاي خشک درختان سنگ هاي کوچک و بزرگ متصل کرد و به آن ها رسيدگي مي کرد! تا اين که در سال 1386 دار فاني را وداع گفت ولي اين باغ با ميوه هاي سنگي هنوز هم بازديدکنندگان زيادي را به خود جذب مي کند.\n\nچشمه هاي باداب سورت:\n\nچشمه هاي فوق العاده زيباي باداب سورت واقع در ساري مي باشد که از چندين چشمه با رنگ و حجم متفاوت تشکيل شده است. علت پديد آمدن اين حوضچه هاي پلکاني به رنگ هاي زرد، نارنجي و قرمز ، در اندازه هاي مختلف گذر آب هاي معدني و رسوبي اين چشمه ها مي باشد که تماشاي آن ها مي تواند بسيار لذت بخش و فوق العاده باشد.
برای ثبت دیدگاه ابتدا باید وارد سایت شوید ورود
خوش آمدید, این مجموعه.مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران است
 • تمامی دسته بندی ها
 • (26)
 • (26)
 • (25)
 • (26)
 • (26)
 • (26)
 • (26)
 • (55)
 • (12)
 • (26)
 • (19)
 • (26)