پارک هاي آبي برتر جهان شامل چه پارک هايي مي شوند و چه امکاناتي دارند؟

سوال شده 3 آبان 96 توسط ادمین
برای ثبت پاسخ ابتدا باید وارد سایت شوید ورود

1 پاسخ

پاسخ داده شده : 3 آبان 96
توسط

طي تحقيقاتي که به عمل آمده در اين بخش به معرفي 4 تا از بهترين پارک هاي آبي دنيا مي پردازيم. 

1- پارک آبي جهاني کانادا: 

پارک آبي جهاني کانادا بزرگ ترين پارک آبي سر پوشيده است که بزرگ ترين موج آبي در استخر را با حجم آب 3 ميليون گالون آب را دارد. به اين موج آبي بزرگ طوفان آبي مي گويند که معروف ترين جهذبه ي گردشگري پارک به حساب مي آيد. در فاصله زماني بين 5 تا 6 دقيقه يک بار موج هايي با ارتفاع 5 تا 6 متري ايجاد مي کند. افرادي که در نزديکي اين موج آبي هستند کاملا جا به جا شده اند و به طرف ديگر استخر پرتاب مي شوند. وجود سرسره هايي با ارتفاع زياد، مارپيچ و رنگارنگ وجود دارد که امتحان کردن هر کدامشان مي تواند لذت و هيجان خاصي را به شما ببخشد. پارک آبي جهاني کانادا از آن تفريحات فوق العاده است که نبايد آن را از دست داد. 

2-مکعب آبي چين: 

يکي از بهترين اماکن تفريحي در چين مربوط به پارک هاي آبي مي باشد. مکعب آبي در شهر بيجينگ چين قرار گرفته است که در سال 2008 براي برگزاري بازي هاي المپيک طراحي و ساخته شد که به مکعب آبي خوشحال جادويي شهرت دارد. يکي از جذاب ترين جاذبه هايي که در اين پارک وج.د دارد و موجب مشهور شدن اين پارک در سطح دنيا شده است به نام حلقه ي آبي است. بعد از رفتن به داخل يک تونل بزرگ با نورپردازي به رنگ آبي و از جنس آهن با ارتفاع زياد شديد مي بايست نفستان را حبس کنيد که در طي سر خوردن درون اين حلقه ي بزرگ و مارپيچ احساس مي کنيد درون يک فيلم کارتوني قرار داريد. 

3- پارک آبي فلوريدا :

اين پارک آبي شبيه سازي شده به ساحل شني مي باشد که گويي در نزديکي ساحل دريا هستيد. از بهترين و مهيج ترين جاذبه هاي اين پارک آبي فوق العاده مي توان به شيرجه زدن درون آکواريوم دلفين ها اشاره کرد. در واقع به خاطر همين ويژگي است که در سطح جهان مشهور است. جالب است بدانيد بيش از 5000 گونه ي گياهي در اطراف اين پارک آبي وجود دارد که تماشاي آن ها خالي از لطف نيست. اگر علاقه داريد هم از پارک آبي استفاده کنيد و هم از گياهان زيبا و خاص ديدن فرماييد مي توانيد به پارک آبي فلوريدا برويد. 

4-پارک آبي وايلدوادي دبي:

وايلد وادي از بزرگ ترين و منحصر به فرد ترين پارک هاي آبي در خاور ميانه و در سطح جهان مي باشد. قطعا آّ بازي در فصل گرما و سوزان تابستان لذت بخش است ، حال تصور کنيد درست وسط يک صحرا همچين استخر مجهزي با تمامي امکانات تفريحي براي هر گروه سني وجود دارد. پارک آبي وايلد وادي دبي خيلي بيشتر از يک مکان تفريحي مي باشد. اين پارک در فاصله 20 کيلومتري از مرکز شهر و درست روبه روي ساختمان غول پيکر برج العرب قرار دارد. طراحي اين مجموعه برگرفته از شخصيت کارتوني معروف و محبوب جوها در دبي است. حدودا 40 نوع وسيله بازي متنوع در اين پارک آبي وجود دارد که براي استفاده تمامي آن ها مي توانيد يک روز کامل وقت بگذاريد. در اين بخش چند تا از هيجان انگيز ترين وسايل بازي وايلد وادي را براي شما توضيح مي دهيم:1- بلندترين سرسره آب با ارتفاع 30 متر ، پس از بالا رفتن از اين سرسره و قرار گرفتن در جايگاه با سرعت 80 کيلومتر بر ساعت به سمت پايين سر مي خوريد، وقتي چشمتان را باز مي کنيد درون استخر قرار داريد. 2-برج سرج يا همان سورتمه آبي به اين صورت است که روي تيوب نشسته و با سرعت متعادلي از سرسره ي پيچ در چيچ چند متري به گودال آب هدايت مي شويد. 3-ترن هوايي آبي وايلد وادي به گونه اي است که پس از قرار گرفتن درون تونل ، آب با فشار قوي شما را به سمت استخر هول مي دهد و با سرعت زياد و پرش کوتاهي پرتاب مي شويد. 4- گرد باد آبي همان طور که از نامش پيداست بعد از قرار گرفتن درون تونل آبي يک باد شديد مصنوعي در کل مسير شما را با فشار زياد و سرعت بالا سر مي دهد که لذت بينظيري را ايجاد مي کند 5-بخشي از استخر به طوري طراحي شده که با ايجاد موج مصنوعي احساسي در شما ايجاد مي کند که گويس لب ساحل هستيد و مي توانيد موج سواري کنيد و لذت ببريد 6- بعد از استفاده از چند تفريح هيجان انگيز در پارک آبي وايلد وادي مي توانيد به رودخانه آرامش برويد و کمي به بدن خود استراحت دهيد ، اين رودخانه 350 متر طول دارد و مسير آب بسيار آرام  لذت بخش است و شما سوار بر تيوب مي توانيد لحظات آرام و خوشي را سپري کنيد اگر با پدر بزرگ و يا مادر بزرگ خود به دبي سفر کرديد مي توانيد به همراه آن ها از اين رودخانه استفاده کنيد.

برای ثبت دیدگاه ابتدا باید وارد سایت شوید ورود
خوش آمدید, این مجموعه.مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران است
 • تمامی دسته بندی ها
 • (26)
 • (26)
 • (25)
 • (26)
 • (26)
 • (26)
 • (26)
 • (55)
 • (12)
 • (26)
 • (19)
 • (26)