چگونه در سفر از ميکروب ها جلوگيري کنيم؟

سوال شده 20 آبان 96 توسط ادمین
برای ثبت پاسخ ابتدا باید وارد سایت شوید ورود

2 پاسخ

پاسخ داده شده : 20 آبان 96
توسط

اما از نظر من نکات ديگري هم وجود دارد براي اين که از بروز بيماري در سفر جلوگيري کنيم. به طور مثال هرگز نبايد پا برهنه و بدون دمپايي رو فرشي بر روي کف اتاق ها تردد کرد زيرا که اطلاع نداريد فرد قبلي که در اين اتاق سکونت داشته با کفش راه رفته و يا مسئولين به خوبي تميز کرده اند يا خير. ولي براي رعايت بهداشت با کفشي که خودتان بيرون رفته ايد به روي فرش هاي درون اتاق هاي هتل نرويد و يک دمپايي مخصوص براي خود قرار دهيد. 

درست است که ملحفه ها و پتوها در ماشين هاي لباس شويي صنعتي با مواد درجه يک استرليزه مي شوند ولي ملحفه هاي بزرگ و پتوهاي سنگين ممکن است هر سري شسته نشوند پس ابتدا اين روکش ها را تا کرده و کنار بگذاريد. و يا مي توانيد با خود ملافه هاي سبک ببريد و روي همه ي سرويس خواب ها و يا مبلمان بکشيد. قبل از خواب هم گوشه هاي تخت خوابتان را خوب چک کنيد تا هيچ گونه شپش و يا بيد وجود نداشته باشد. اگر همچين موجوداتي را پيدا کرديد سريعا هتل خود را عوض کنيد. 

به طور کلي به شما توصيه مي کنيم به محض ورود به اتاقتان در هتل 2 ساعت وقت بگذاريد و تمام جاهايي که نام برده شد را تميز کنيد و هر چند روز که خواستيد با خيال راحت به تفريح و استراحت بگذرانيد. من که از وب سايت لحظه آخر تور ارزان هم گرفتم و راضي بودم به شمايي که داريداين متن رو مي خونيد پيشنهاد مي کنم حتما يه سري به اين وب سايت بزنيد.

برای ثبت دیدگاه ابتدا باید وارد سایت شوید ورود
پاسخ داده شده : 20 آبان 96
توسط

براي جلوگيري از مريض شدن در طي مسافرت بايد نکاتي را رعايت کنيد که اگر سهل انگاري کنيد و بيمار شويد قطعا سفري خوب نخواهيد داشت. اگر بخواهيم حساب کنيم در همه جا ميکروب و باکتري وجود دارد و اين ما هستيم که بايد مراقب باشيم. ميکروب ها و باکتري ها مي توانند درون سرويس بهداشتي روي دستگيره هاي صندلي هواپيما، جاي قرار دادن غذا در هواپيما و ... وجود داشته باشند و شما هم نمي توانيد به صورت 24 ساعته از دست زدن به اين لوازم خودداري کنيد و يا در مخزني استرليزه زندگي کنيد، پس با رعايت نکات کوچکي از مريض شدن جلوگيري نماييد. 

اولين و ساده ترين روش براي تميزي شستن دست ها با صابون و يا مايع مخصوص مي باشد اما اگر که آب و صابون در دسترس نبود حتما از دستمال هاي مرطوب ضدعفوني کننده و يا ژل هاي ضد باکتري مي توانيد استفاده کنيد. 

همه ي ما مي دانيم که به صورت 24 ساعته و هرموقع که بخواهيد مي توانيد از خدمه ي هتل ها بخواهيد تا اتاق شما را تميز و مرتب کنند اما اين مسئولين دستگيره ها، دکمه ي سيفون آب، ميز غذاخوري و ريموت کنترل ها را ضد عفوني نمي کنند که با توجه به تحقيقات انجام شده بيشترين باکتري و ميکروب هم روي همين وسايل وجود دارند. پس شما گردشگر عزيز مي توانيد يک دستمال ضد عفوني کننده را با خود به همراه داشته باشيد و وسايل نام برده را ضد عفئني کنيد اما اين نکته را در نظر داشته باشيد که به هيچ عنوان با دست بدون دستکش از اين مواد شيميايي اسفاده نکنيد.

تمامي ظروف شيشه اي داخل اتاق هتل را با آب داغ و مايع ظرفشويي بشوييد و با دستمال ضد عفوني کننده تان پنجره ي اتاقتان را پاک کنيد و يا اگر حوصله اين کار را نداريد تنها دستگيره هاي پنجره را پاک کنيد و به شيشه دست نزنيد.

در اکثر هتل ها از دستشويي يا توالت فرنگي استفاده مي شود که مي توانيد از دستمال هاي مخصوص توالت فرنگي استفاده کنيد و با هر بار استفده آن را دور بيندازيد زيرا که هر کدام از آن ها را تنها مي توان يک بار استفاده کرد. و به راحتي مي توانيد از داروخانه ها با قيمت مناسب و پک هاي 50 يا 100 تايي خريداري کنيد.

شما کاربران عزيز با توجه به رعايت اين نکات مي توانيد سفري بدون مريضي داشته باشيد و با استفاده از تورهاي لحظه آخري با قيمت مناسب که در وب سايت لحظه آخر وجود دارد استفاده کنيد.

برای ثبت دیدگاه ابتدا باید وارد سایت شوید ورود
خوش آمدید, این مجموعه.مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران است
 • تمامی دسته بندی ها
 • (26)
 • (26)
 • (25)
 • (26)
 • (26)
 • (26)
 • (26)
 • (55)
 • (12)
 • (26)
 • (19)
 • (26)