غذاهای سنتی چین کدام ها هستند؟

0 امتیاز
سوال شده 1 بهمن 1397 در غذا/رستوران توسط admin (37,900 امتیاز)

چین به دلیل جمعیت بالایی که دارد، برای تامین خوراک از انواع حشرات تا انواع آبزیان را به روش های مختلف تبدیل به غذاهای لذیذ، عجیب و چندش آور می کنند و از اینرو، چین جزء معدود کشورهایی است که تنوع غذایی در آن بالا می باشد. برخی از غذاهایی که در این کشور سرو می شوند، از گذشته های دور وجود داشته اند و جزء غذاهای سنتی چین محسوب می شوند و حتی برخی از آن ها حلال هم می باشند. در این مطلب با ما همراه باشید تا با برخی از غذاهای سنتی چین بیشتر آشنا شوید.

سوپ شیر ماش: یکی از غذاهای سنتی چین که در 4 فصل سرو می شود سوپ شیر ماش است و قدمتش به هزران سال قبل بازمی گردد. این سوپ طعمی شیرین و عطری بی نظیر دارد و به گفته مردم چین، میل کردن سوپ شیر ماش در فصل گرما باعث کاهش دمای بدن و در فصل سرما باعث افزایش دمای بدن می شود.

اردک برشته پکن: یکی از غذاهای سنتی و لذیذ که گردشگران تور چین در این کشور می توانند میل کنند، اردک برشته پکنی است. این غذا در شهر پکن سرو می شود و به دلیل بافت نرم و طعم لذیذی که دارد، در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. همچنین قدمت این غذا نیز به قرن ها پیش باز می گردد.

جگر سرخ شده: بطور کلی جگر یکی از محبوب ترین غذاهای دنیا است اما در چین، برخلاف اکثر کشورها بخصوص ایران، از جگر خوک استفاده می کنند بطوریکه جگر خوک را به هماه نشاسته، سیر، سویا و آب استخوان سرخ می کنند.

بائو دو: یکی از محبوبت ترین غذاهای سنتی چین در میان گردشگران تور چین، بائو دو است. این غذا که به روش اسلامی طبخ می شود، سیرابی گاو یا گوسفند می باشد که در آب جوش پخته شده و به همراه روغن، فلفل، سویا، سرکه و سس کنجد سرو می شود.

به مرجع پرسش و پاسخ گردشگری خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...