هزینه اقامت در ترکیه

0 امتیاز
سوال شده 30 دی 1397 در راهنمای سفر توسط admin (37,900 امتیاز)

ترکیه کشوری است که به دلیل وجود جاذبه های گردشگری، بناهای تاریخی، هتل های لوکس و شرایط زندگی مساعد، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا می باشد. سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند و هزینه هایی مانند اقامتگاه، خوراک، حمل و نقل و غیره برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین اکثر گردشگران قصد دارند پیش از سفر، با هزینه اقامت در ترکیه آشنا شوند. در این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی هزینه اقامت در ترکیه بپردازیم.

ابتدا لازم به ذکر است گردشگران جهت هزینه در ترکیه می بایست از واحد پولی رایج لیر استفاده کنند و اطلاعاتی که در ادامه مطلب ارائه می شود مربوط به سال 2018 می باشد.

یکی از مهم ترین فاکتورهای هزینه اقامت در ترکیه، هتل و اقامتگاه است. بطور میانگین گردشگران تور ترکیه جهت اقامت در میان هتل های شهر می بایست 100 الی 300 لیر برای هرشب اقامت پرداخت نمایند. این رقم برای هتل های لوکس و مجللی مانند هتل Bodrum Bay Resort، هتل Lausos Palace Hotel Sisli، هتل Lazzoni و غیره به بیش از 450 لیر برای هرشب اقامت افزایش می یابد. لازم به ذکر است در صورتیکه گردشگران به صورت گروهی به ترکیه سفر می کنند می توانند جهت کاهش هزینه سفر، از هاستل های معتبر استفاده نمایند.

اگر در سفر ترکیه، قصد دارید مدت طولانی را در این کشور اقامت داشته باشید، جهت اجاره آپارتمان خوب است بدانید هزینه اجاره آپارتمان با توجه به موقعیت و شرایط، بین 800 الی 1500 لیر می باشد.

ترکیه غذاهای لذیذ دارد که در رستوران های بی نظیری سرو می شوند. این موضوع یکی از مهم ترین دلایل سفر گردشگران به این کشور است تا تجربه میل کردن غذاهای اصیل ترکی را داشته باشند. از اینرو، یکی از فاکتورهای دیگر هزینه اقامت در ترکیه، خوراک است. میل کردن یک وعده غذایی در رستورانی معمولی و غیر لوکس نزدیک به 30 لیر برای هر شخص هزینه دارد و این رقم با توجه به نوع غذا و رستوران انتخابی، متغیر خواهد بود. لازم به ذکر است میل کردن غذا در رستوران های لوکس می تواند تا بیش از 80 لیر هزینه داشته باشد. همچنین در کنار غذا، انواع نوشیدنی ها هم میانگین 1.22 الی 15 لیر هزینه دارند.

یکی از راه های تردد در سطح شهر، اجاره وسایل نقلیه شخصی است. گردشگران تور ترکیه جهت اجاره خودرو می بایست برای خودرو های کوچک شهری 12 الی 30 دلار، برای خودرو های شاسی بلند 20 الی 80 دلار و برای خودروهای لوکس بیش از 200 دلار به ازای هر روز اجاره پرداخت نمایند و در کنار هزینه اجاره خودرو می بایست 24.46 لیر هم برای هر گالن بنزین پرداخت نمایند.

در صورتیکه گردشگران می خواهند از سرویس حمل و نقل عمومی استفاده کنند خوب است بدانند هنگام سواری شدن به تاکسی 4 لیر، به ازای هر مایل 4.83 لیر و برای هر ساعت 23 لیر پرداخت نمایند که استفاده از سامانه حمل و نقل عمومی باعث می شود هزینه اقامت در ترکیه به مراتب کمتر از اجاره خودرو باشد.

 

 

به مرجع پرسش و پاسخ گردشگری خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...