آداب و رسوم عبادات چینی ها

0 امتیاز
سوال شده 29 دی 1397 در فرهنگ توسط admin (37,900 امتیاز)
ویرایش شده 29 دی 1397 توسط admin

بطور کلی مردم چین آداب و رسوم و فرهنگ عجیبی دارند که این موضوع باعث شده تقریبا اکثرز گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند، با فرهنگ مردم چین آشنا باشند تا دچار سوءتفاهم نشوند. آداب و رسوم عبادات چینی ها یکی از سنت ها و آداب جالب برای گردشگران است که مشاهده کردن رسم عبادات مردم چین یکی از مهم ترین دلایل سفر گردشگران به این کشور می باشد. در این مطلب با ما همراه باشید تا با آداب و رسوم عبادات چینی ها آشنا شوید.

نزدیک به بیش از 1500 سال قبل از میلاد، مردم چین و حتی اکثر نقاط جهان خدا یا رهبر نداشته و هر موجود و اشیائی را می پرستیدند. اما پس از گذشت سال ها، مردم چین 5 امپراطور افسانه ای را می پرستیدند که عقیده داشتند این 5 امپراطور می توانند باعث خوشبختی، ثروتمند و آرامش مردم شوند. امروزه اعتقادات مردم چینی به سه دسته بودایی، تائویی و کنفوسیوس گرایی تقسیم می شود و تائوئیسم سهم بالایی را در میان مردم دارد. همچنین گردشگران تور چین جالب است بدانید مردم چین یا بودا را می پرستند یا به غیر از آن، مسلمان یا مسیحی هستند و بودا، نزدیک به 2000 سال پیش توسط راهبه هایی از هند که به چین مهاجرت کرده اند آورده شده است.

گردشگران در سفر به چین همواره با صدها یا هزاران معبد روبرو می شوند که در میان مردم از ارزش و احترام بالایی برخوردار می باشند. در این معبد ها مجسمه های بودا قرار دارد که اکثر آن ها از طلا ساخته شده اند هرچند معابدی مانند معبد سنگ یشمی بودا برخلاف اکثر مجسمه های بودا، از سنگ های بسیار با ارزش و گران قیمت ساخته شده است.

مردم چین غالبا پیش از عبادت، یکی از هودها یا شمع هایی که در معبد وجود دارد را روشن کرده سپس یا بر روی دو زانوی نشسته یا به حالت رکوع در می آیند تا عبادت کنند و برخی هم چند شاخه گل را به بودا هدیه می دهند. لازم به ذکر است گردشگران تور چین می بایست همواره هنگام ورود به معبد کفش های خود را در آورده و با پوششی مناسب وارد معبد شوند.

 

به مرجع پرسش و پاسخ گردشگری خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...