شلوغ ترین شهرهای ایران کدام ها هستند؟

0 امتیاز
سوال شده 17 دی 1397 در تورهای داخلی توسط admin (37,900 امتیاز)

طبق آماری که وجود دارد، تعداد شهرهای ایران به بیش از 339 عدد می رسد که برای خیلی از افراد سوال پیش می آید که شلوغ ترین شهرهای ایران کدام ها هستند؟ پاسخ این سوال به عوامل زیادی بستگی دارد که شامل وضعیت اقتصادی، فرهنگ، امکانات و گردشگری می باشد. در این مطلب با ما همراه باشید تا با برخی از شلوغ ترین شهرهای ایران آشنا شوید.

تهران: در صدر این جدول تهران قرار دارد. این شهر که پایتخت ایران نیز می باشد نزدیک به بیش از 10 میلیون نفر جمعیت دارد. همچنین به دلیل وجود جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی مانند کاخ گلستان، آبشار تهران و غیره، نه تنها از سایر شهرهای ایران بلکه از کشورهای مختلف هم گردشگران زیادی به تهران سفر می کنند که این موضوع باعث شده جمعیت تهران از این رقم هم فراتر رود.

مشهد: با اینکه مشهد بعد از تهران، دومین شهر پرجمعیت ایران می باشد اما جمعیت آن با اختلاف زیادی نسبت به تهران و نزدیک به 6 میلیون نفر است. مشهد به دلیل وجود حرم امام رضا(ع)، جاذبه های گردشگری و تفریحات مختلف مانند باغ خونی، طرقبه، پارک ارم و غیره سالانه میزبان بیش از 30 میلیون زائر و گردشگر تور مشهد از شهرهای مختلف بخصوص کشورهای مسلمان و عربی بوده و این موضوع باعث شده مشهد جزء شلوغ ترین شهرهای ایران به حساب آید.

اصفهان: مکان های دیدنی اصفهان مانند میدان نقش جهان، چهل ستون، کاخ عالی قاپو و غیره باعث شده اصفهان یکی از توریستی ترین شهرهای ایران باشد. با اینکه اصفهان نزدیک به 6 میلیون نفر جمعیت دارد اما بخش قابل توجه جمعیت شهر را گردشگران تور اصفهان بخصوص گردشگرانی که از کشورهای خارجی به این شهر سفر کرده اند را تشکیل می دهد. همچنین خوب است بدانید اگر زائرانی که به مشهد سفر می کنند را جزء گردشگران حساب نکنیم، اصفهان توریستی ترین شهر ایران خواهد بود.

به مرجع پرسش و پاسخ گردشگری خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
...